Архів / Archive

Головна » Статті » 2013_05_30-31_KamPodilsk » Економічний блок досліджень

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Гулей А.В., студент
Тернопільський національний економічний університет
м. Тернопіль, Україна
 
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
 
Поступова стабілізація вітчизняної економіки та нарощування економічного потенціалу в останні роки неоднозначно впливають на стан промисловості в країні. Саме цей сектор економіки нашої держави свідчить про місце на міжнародній арені. Рівень національної економіки визначає конкурентоспроможність нашої країни на внутрішньому та світовому ринку. Адже від цього залежить наскільки сталим буде її економічне зростання в подальшому.
Кризові явища, що час від часу відбуваються в країні та за її межами, зумовлені великою кількістю факторів і саме вони доводять необхідність докорінної перебудови існуючої системи вдосконалення промислового виробництва. Тому одним із завдань більш ефективного розвитку виробничого потенціалу промислових підприємств є їх структурна перебудова, здійснювати яку можна за допомогою проведення ефективної реструктуризації.
Завданням реструктуризації є: сприяння у виживанні та забезпечення повноцінного функціонування підприємств, відновлення їх конкурентоспроможності та платоспроможності. Саме тому питання реструктуризації набуває особливої актуальності як в даний час, так і в перспективі.
Реструктуризація – це комплексний і безперервний процес перебудови всіх сфер діяльності підприємства з метою підвищення його конкурентоспроможності, подолання кризових явищ та збільшення прибутковості.
Опрацювання певної літератури та вивчення питань пов’язаних з проблемами здійснення реструктуризації промислових підприємств, а також узагальнення їх результатів дають підстави зробити наступні основні висновки та пропозиції.
Головна особливість реструктуризації, на відміну від поточних окремих змін, полягає в тому, що вона не є частиною повсякденного виробничого циклу підприємства та повинна проводитися, коли її необхідність викликана об’єктивними обставинами.
Комплексність характеру перетворень, які стосуються практично всіх сторін діяльності підприємства, є основною рисою реструктуризації. Реструктуризація підприємства має дві основні цілі:
·                   по-перше, впродовж короткого періоду часу забезпечити виживання підприємства;
·                   по-друге, відновити конкурентоспроможність підприємства на тривалий час.
Реструктуризація є процесом багатогранним і включає в себе найрізноманітніші заходи залежно від того, яка із систем суб'єкта господарювання підлягає змінам. Для того, щоб комплекс заходів із реструктуризації був ефективним і цілеспрямовано вирішував існуючі на підприємстві проблеми, слід чітко визначитися з формою та видом реструктуризації.
Реструктуризаційні перетворення проводяться також в умовах, коли стан підприємства можна вважати задовільним, але прогнози його діяльності є несприятливими. В цьому випадку реструктуризація є інструментом попередження негативних змін, поки вони не набули катастрофічного характеру. Причини реструктуризації можуть виникнути як всередині підприємства, так і за його межами, тобто вона може бути викликана рядом ендогенних та екзогенних факторів.
Основна ідея реструктуризації підприємств – це створення конкурентоздатних виробництв і зміна поведінки підприємства через запровадження жорстких бюджетних обмежень, властивих ринковій економіці.
Поведінку підприємства в ринковій економіці, свободу його дій визначають ринкові ціни та співвідношення доходів і витрат, тобто жорсткість його бюджетних обмежень.
Реструктуризація – це останній спосіб врятувати підприємство з катастрофічним падінням результатів виробничої діяльності, серйозними проблемами з показниками ліквідності, втратою традиційних ринків.
Перехід України до ринкової моделі господарювання супроводжується зміною умов і принципів функціонування суб’єктів господарювання. Економічна нестабільність та відсутність досвіду роботи в конкурентному середовищі призводять до виникнення й поглиблення кризових явищ на вітчизняних підприємствах. Саме тому гостро постала проблема банкрутства суб’єктів господарювання, виникла необхідність його регулювання та проведення стратегії реструктуризації.
Заходи щодо оздоровлення виробничої діяльності підприємства можуть дати позитивні результати тільки за умови проведення ефективної, продуманої реструктуризації. В будь-якій цивілізованій країні з розвинутою економічною системою одним з основних елементів механізму регулювання виробничо-господарської діяльності підприємства, підтримання його платоспроможності, виведення з банкрутства є процес реструктуризації. Актуальність і практична значущість її залишається на сьогоднішній день досить великою та до кінця невирішеною, а пошук шляхів його вдосконалення триває й надалі.
Категорія: Економічний блок досліджень | Додав: clubsophus (2013-05-31)
Переглядів: 873 | Рейтинг: 0.0/0
Переклад
Форма входу
Категорії розділу
Технологічний блок досліджень
Економічний блок досліджень
Соціальний блок досліджень
Природничий блок досліджень
Пошук
Наше опитування
Яка наукова інформація Вас найбільше цікавить?
Всього відповідей: 651
Інтернет-ресурси
Підписатися через RSS2Email

Новини клубу SOPHUS



Наукові спільноти
Статистика
free counters

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0